I miss you... // 778

Temat: Ukrywanie kabli
jak przed malowaniem to gumówka, przecinak, młotek i w kilka minut masz fajniusią dziureczkę na jakie tam kable sobie życzysz. Potem tylko gipsu na 2 razy lub jakiś tynk gipsowy.

Najgorzej jest, kiedy masz drzwi balkonowe lub po prostu pokojowe. Wtedy ciśniesz nad nimi :E

Jeżeli masz panele/berlinek sprawdź szparę dylatacyjną. Powinna mieć ok 1,5 do 2cm więc też można tam coś wcisnąć

Ale tak jak mówię - jeżeli przed malowaniem to nie ma co się cackać i cisnąć w ścianie. A jezeli będziesz robił gładź na całości to tymbardziej. Fajna sprawa jeżeli później będziesz zawieszał TV - żadnych kabli widać nie będzie. Efekt jest super.

Acha i jeszcze coś. Możesz sobie dorobić puszki i będziesz miał w jednym miejscu gniazdka na 230~, sieć LAN (do dekodera/TV) wyjście antenowe lub co sobie zapragniesz i w jakim systemie(wyglądzie) będziesz chciał.
Pomocny przy tych pracach będzie sds z młotem, takżę jak nie masz warto kupić tą najtańszą lub pożyczyć od znajomego.

Tutaj przykładowe gniazda firmy LEGRAND
http://allegro.pl/it...glosnikowe.html <-Gniazdo głośnikowe
http://allegro.pl/it...krem_bialy.html <-Gniazdo LAN (RJ45)

pozdro
Ten post był edytowany przez Menfis dnia: 11 Styczeń 2010 - 20:00
Źródło: forum.pclab.pl/index.php?showtopic=549578Temat: PHU SABEX opinie mam zamiar z tym panem budować
ZAŁĄCZNIK. NR 1 - ETAPY PRACY

1)Etap 1.
Stan zamknięty z zewnątrz:
Konstrukcja drewniana, płyta osb, paroizolacja, styropian 50mm, siatka, klej elastyczny, tynk akrylowy, okna PCV, parapety blaszane, rynny PCV, podbitka PCV, drzwi antywłamaniowe, blachodachówka lub gąt bitumiczny (papa), obróbka dekarska, gąsiory, wentylacja pomieszczeń.

2)Etap 2.
Stan zamknięty wewnątrz:
Wełna mineralna 15 cm, płyta osb, pyta Nida gips, rozprowadzenie instalacji elektrycznej(gniazdka, włączniki pokojowe, schodowe) skrzynia zasilająca (różnicówka siłowa, esy) instalacja alarmowa, instalacja wodno-kanalizacyjna, instalacja ogrzewania co (grzejniki), puszka zewnętrzna do przyłącza z uziemieniem.

3)Etap 3.
Stan pod klucz:
Wylewka zamykająca posadzkę z izolacją (folia paraizolacyjna, styropian 5cm), założenie gładzi w pomieszczeniach, malowanie pomieszczeń (kolor biały), podłoga (panel podłogowy).Kuchnia (terakota), listwy wykończeniowe podłogi, drzwi (skrzydła drewniane), klamki metalowe, ościeżnice drewniane lakierowane, parapety drewniane lakierowane, budynek piętrowy (schody drewniane grzebieniowe)

I taką umowę chcesz podpisać?
Możesz mi powiedzieć co znaczy:
- "Konstrukcja drewniana"? - z jakiego drewna - suszonego, struganego czy z takiego "prosto z lasu"
- "płyta OSB" - jest też na rynku płyta OSB/2, która nie nadaje się do budowy, ale jest tańsza,
- "tynk akrylowy" - ten najtańszy czy ten najdroższy - jakiej firmy?
- "gont bitumiczny" - ile lat gwarancji 5 czy 50 - jak różnica w latach taka w cenie
- "obróbka blacharska" - z jakiej blachy - aluminiowej powlekanej czy stalowej ocynk?
I tak można by przyczepić się do każdego elementu. To nie jest umowa gwarantująca prawidłowe wykonanie budynku a tym samym spokojnie przebiegający proces budowlany. Pamiętaj, Wykonawca w zasadzie, o ile nie jest szczegółowo określony materiał, będzie montował ten najtańszy i jest to zrozumiałe - on buduje dla pieniędzy a nie dla zadowolenia inwestora.

A do tego:
4. Zaliczki na poczet robót budowlanych będą wpłacane w następujących etapach:
a) ............50%...................... kosztu inwestycji w momencie zawarcia umowy z ustaleniem terminu rozpoczęcia i wykonania robót..................................
b) ...........40%..................... kosztu inwestycji po wykonaniu stanu surowego zamkniętego .............................................
c) ........10%................. kosztu inwestycji po podpisaniu protokółu odbioru domu w terminie do 7 dni................................

Przy zaawansowaniu robót na poziomie "Stanu surowego zamkniętego" (co to znaczy dla Wykonawcy, a co dla Ciebie) tj. ok. 50% kosztów inwestycji - Ty ją finansujesz już w 90%. Mogę tylko powtórzyć To nie jest umowa gwarantująca prawidłowe wykonanie budynku a tym samym spokojnie przebiegający proces budowlany.

A co oznacza ten zapis?
"2. Za nieterminowe usunięcie usterek Wykonawca zapłaci Inwestorowi karę umowną w wysokości 0,5% wartości usunięcia usterki za każdy dzień zwłoki."
Źródło: budujzdrewna.com.pl/forum/viewtopic.php?t=5127